piątek, 12 lipca 2013

No to zaczynamy!


Za namową Kolegów i Koleżanek z TenStep Polska (i równolegle z nimi) rozpoczynam prowadzenie bloga, poświęconego - ujmując szeroko - zarządzaniu projektami.
Specjalizuję się we wdrażaniu i funkcjonowaniu biur zarządzania projektami (Project Management Office - PMO) i temu z pewnością poświęcę większość tekstów, które tu znajdziecie.
Ale tak jak PMO nie funkcjonuje w oderwaniu od rzeczywistości projektowej (i pozaprojektowej) organizacji, tak samo nie mogę tu nie dotykać zagadnień zarządzania projektami, programami, portfelami, dojrzałości projektowej organizacji - słowem - wszelkich aspektów zarządzania w środowisku wieloprojektowym.

Mocno interesuję się tym, czym żyje świat zarządzania projektami. Regularnie czytuję czasopisma branżowe, na bieżąco przeglądam nowości wydawnicze. Stąd znajdą się tu również omówienia najnowszych (lub też tych starszych, a wciąż godnych uwagi) książek, nowych wydań czasopism, raportów o zarządzaniu projektami itd. A pewnie czasem też zalinkuję tu coś ciekawego wyszperanego w internecie - z odpowiednim komentarzem oczywiście.

Dla kogo jest więc przeznaczony ten blog? 
Przede wszystkim dla praktyków zarządzania projektami, w szczególności tych, którzy pracują lub związani są w jakikolwiek sposób z biurem zarządzania projektami w swojej firmie. A także dla tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat zarządzania projektami, w szczególności z perspektywy całej organizacji, a nie pojedynczego projektu. A może zastanawiasz się, czy w Twojej organizacji nie przydałoby się sprawne, nowoczesne PMO? Jeśli tak, to z pewnością miejsce dla Ciebie.
Wszystkich Czytelników, którzy znajdą tu coś ciekawego dla siebie - zachęcam do komentowania, zadawania pytań, przesyłania sugestii co do nowych tekstów i kierunków rozwoju bloga.

Oczywiście zachęcam także do odwiedzania blogów moich Kolegów i Koleżanek z TenStep Polska - odnośniki znajdziesz po prawej stronie - również na tamtych blogach z pewnością znajdziecie wiele inspirujących i pomocnych materiałów.

Miłej lektury!

1 komentarz:

  1. Miło zobaczyć nowe blogi związane z zarządzaniem projektami. Zapowiada się ciekawie.

    OdpowiedzUsuń